top of page
Search

את הביטוי IKEA Hack כבר שמעתם?


תראו לי את הבן אדם שאין לו או שמעולם לא היה לו רהיט איקאה.... מכירים כזה?


Billi, Besta, Malm, Pax

אלו הן כבר ממש לא מילים שוודיות מוזרות שאנחנו לא יודעים איך להגות, אלא פריטים שגדלנו איתם, שסחבנו על הגב עם חבר מדירת הסטודנטים, שאנחנו פוגשים במשרד כל יום שמרכיבים בסופ"ש בחדר הילדים. איקאה, ענקית הרהיטים השוודית, שינתה את צורת המחשבה שלנו לגבי רכישת רהיטים, הרכבת רהיטים והעיצוב שלהם. עיצוב הבית הפך להיות 'טרנדי', נגיש ובחזקת כולם. הקווים הנקיים, הפשטות והפונקציונליות של רהיטי איקאה הפכו את האסתטיקה הסקנדינבית לנחלת הכלל ולסגנון עיצובי פופולרי ואהוב בכל רחבי העולם.

לא פלא שאנחנו פוגשים בו בכל מקום. אנחנו יכולים למצוא את אותו רהיט איקאה שיושב לנו בסלון בעוד אינספור בתים, אצל השכנה ממול כמו בקנדה, טוקיו או פריז...

בשנים האחרונות, החשיפה לזרמים שונים של עיצוב והטרנד של ה diy (עשה בעצמך) וה custom made, יצר שוק חדש שמבוסס כולו אך ורק סביב רהיטי איקאה. השימוש המחודש אף זכה לשם לא פחות מוכר מהמותג עצמו- זהו ה IKEA Hack (שדרוג רהיטי איקאה), שלאט לאט תופס יותר ויותר מקום בתודעה הכללית.

מעבר לתועלת של התאמה אישית והרצון ׳לצאת מהעדר׳, לשדרוג יש תועלת סביבתית: בעולם שנאבק בהתחממות גלובלית, התודעה האקולוגית העולה ברחבי העולם יצרה צורך להרגלי צריכה שונים- במקום לזרוק ולקנות חדש, אפשר למחזר, לשנות, להתאים ולהפוך למרהיב את הישן. כל אחד יכול לשדרג בעצמו רהיטי איקאה עם קצת זמן, רצון וכישרון אך לא לכולם יש את הכישרון, הידע או הרצון לשדרג את הרהיטים שלהם בעצמם ולכן קמו בעולם לא מעט חברות העוסקות בשדרוג מקצועי, איכותי ומעוצב של רהיטי איקאה.

מאיה כהן רפפורט זיהתה את הטרנד והייתה מהחלוצות בארץ שהקימו חברה שעוסקת בתחום כשהקימה לפני כשנה את המותג Ma Façon (מה פאסון). מה פאסון מציעה דרך פשוטה לשדרוג אישי של רהיטי איקאה, באמצעות הוספת דלתות איכותיות ומעוצבות, הדבקה של לוחות המעטפת והוספה של הרגליים והידיות. כך, באמצעות שינוי קטן אך בולט לעין, רהיט גנרי הופך לייחודי, כזה המותאם אישית להעדפות העיצוב שלכם. ההרכבה פשוטה, ברמת קושי דומה לזו של הרכבת רהיט של איקאה. Ma Façon מציעים פתרונות מודולריים מותאמים לפי הרצון ותקציב הלקוח - דלתות שונות, רק מעטפת ורגליים או אפילו רק שדרוג הידיות. ההשראה העיצובית של מאיה המעצבת והבעלים של Ma Façon: "אני מתחברת לפשטות ולפונקציונליות שבעיצוב הנורדי. האקלים הנורדי הוליד עיצובים מזמינים ופרקטיים הבאים על ידי ביטוי בצבע, טקסטורה, צורות אורגניות או בפטרנים. הטבע, ההשראה מעולם הבאוהאוס והאיכות האנושית הנלקחת בחשבון בעיצובים הללו גרמה לי להתאהב בעיצוב הנורדי ולרצות לשלב אותו בעיצובים שלי"


רוצים להתרשם מהעבודות המטריפות של Ma Façon או להבין איך זה בדיוק עובד?

באתר https://www.mafacon.co.il/ תוכלו לראות את כל הקולקציה והמחירים וברשתות החברתיות תוכלו להתרשם מהעשייה היומיומית המדהימה והמקצועית של המותג הזה


Comments


bottom of page